Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Boya İle Harika Bir Saat Çalışması

Boya İle Harika Bir Saat Çalışması
Bu harika çalışma resim yapmayı sevenler ve evde boş vakti olanlar için hatta kursa gidenlerde bu harika çalışmayı yapabilirler.. Bu şık saat veya tasarlayacağınız farklı bu objeyi dekorasyonlarınıza renk katmak için kullanabilirsiniz.

Kullanılacak Malzemeler..
Oluklu mukavva veya karton
Akrilik boyalar
Lateks
Fırça
Zımpara
Kullanılacak bir kap
Lateks ve akriliği karıştırmak için bir şişe

Nasıl Yapılır~~

Akrilik boya lateks kullanarak yapabileceğiniz harika bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim resim ve videoda bir saat çalışması yapılmış ama siz bu hayal gücü ile farklı objeler de yapabilirsiniz.. Bir mini tablo yapabilirsiniz ve dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz mesela..

Bunun için öncelikle kalın bir karton kullanabilirsiniz.. İstediğiniz şekilde kestikten sonra sünger yardımı ile beyaz akrilik boya ile 3 kat astarmalısınız kurumasını bekleyin akrilik boyanın kuruması kolay olacaktır..

Daha sonra karbon kağıdı ile şablonu akrilik boyalı kartonun üzerine çizin ve spatulayla ile yada fırça ile kabartmalı olacak şekilde resimlerdeki gibi resmi akrilik boya ile lateksi karıştırarak tatbik edin. Çiçekleri çizdikten sonra kuruması içim bekleyin ve üzerinden hafifçe bir zımpara geçin, şimdi çiçekler boyanmaya hazır..  İstediğiniz renklerde akrilik boyayı hazırladıktan sonra oluşturduğunuz çiçekleri boyamaya başlayın. Boyama işlemi bittikten sonra kurutun ve istediğiniz objeleri takın eğer bir tablo yaptıysanız da çerçeveletin ve dekorasyonunuzda istediğiniz şekilde kullanın..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü