Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Çoraptan Oyuncak Kedi Yapımı

 Merhaba sevgili hanımlar, bugün Kendin Yap projesi kapsamında çocuklarımıza ya da dekor amaçlı oyuncak kediler yapacağız 😉  Çocuğunuz için kendi elleriniz ile hazırlayacağınız bu kediler onlara verebileceğiniz en pahalı hediyelerden bile daha değerli olacaktır ve tabi ki daha kalıcı. Torununuza, torununuzun çocuğuna kadar nesillerden aktarılacak ve en güzel anılara sahip olarak kalacaktır bu oyuncaklar. Kendin Yap akımı ile de insanların yaratıcılıklarını kullanarak evdeki çöpe gidecek eşyaların böylesine güzel değerlendirilmesi kadar güzel bir şey olamaz. Düşünsenize eskiyen bir çoraptan nesillere aktarılacak en güzel anıları üzerinde barındıran bir oyuncak yapmak, hem de bu kadar pratik, bence her evde en az bir tane çoraptan oyuncak kedi olmalı.

çoraptan oyuncak kedi yapımı

Malzeme listemize şöyle bir bakacak olursak 😉 1 tane çorap, çorabın içini doldurmaya yetecek kadar pamuk, renkli dikiş iplikleri, dikiş iğnesi, makas, farklı bir renk kullanılmayan çorabın sadece bilek kısmındaki lastikli bölümü ki bununla kedimize tasma yapacağız ve bir tane de boncuk, kedini yüz hatlarını belli etmek için de bir tane gazlı kalem veya cd kalemine ihtiyacımız olacaktır.  😉

Aşağıda sizlerle aşama aşama paylaştığım resimleri takip ederek bu sevimli kediyi çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. Hatta şuan aklıma geldi bir kedi ailesi bile yapılabilir dekor amaçlı. Nasıl mı, bir tane baba çorabı, bir tane anne çorabı ve bir tane de çocuk çorabından tasarlanacak kediler ile kedi ailemiz hazır olacaktır. Biblo olarak bile kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü