Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Yakadan Başlayarak Örülen Dikişsiz Elbise Örneği

Yakadan Başlayarak Örülen Dikişsiz Elbise Örneği

Harika bir bebek elbisesi modeli size anlatımla yardımcı olmaya çalışsamda video örgünün nasıl örüleceği hakkında size fikir verecek ve sizde kolayca örebileceksiniz.. Çok kolay aslında ama yeni başlayanlar deneyecekse orada sütün oluşturma kısmını es geçsinler..

Malzemeler..

Yün

Tığ

Makas

Kurdele

Elbisenin Yapılışı 

Yakadan başlayarak öreceğiniz elbise için yaka ve arka kısmını oluşturacak kadar uzunca bir zincir çekip zinciri birleştirin..
3 zincir çekerek zincir diplerinede batarak 10 tane dolgu yapın sonra 3 zinzir çekin, son dolgunun dibine batın ve bir göz oluşturun.. BU gözden çoğaltarak yakayı oluşturacaksınız..
Yeniden 10 dolgu yapın ve 3 zincir çekerek yeni bir göz daha oluşturun..
20 tane daha dolgu yapın, 3 zincir çekin yeniden bir göz oluşturun..
10 dolgu yapın, yine 3 zincir çekip göz yapın, 10 dolgu yaparak sıranın başına gelin..
Böylelikle dikdörtgen bir parça elde etmiş olacaksınız..ön ve arka 20 dolgu yanlarsa 10 ar dolgu şeklinde.
3 zincir çekerek diğer sıraya başlayın ve dolgu yaparak ilk göz oluşturduğunuz yere kadar aynı şekilde doldurarak gelin..
Gözün içine 2 dolgu yapın 3 zincir çekip göze batın ve yeniden 2 dolgu yapın bu şekilde her köşeden 2 şer tane çoğaltarak sırayı örün..
Diğer sıraya yine 3 zincir çekip dolgunuzu yaparak gözün olduğu kısma kadar örün, bir üst sırada yaptıklarınızı yaparak 5 sıra kadar örün, göz kararı daha çok yada az örmek sizin elinizde..
Oluşan parçayı 2 ye kaladığınızda göreceksinizki ön ve arka üst kısım oluşmuş..
Bu sırada ise 2 zincir çekerek ilk oluşturduğunuz göze kadar 6 tane delik örün 2 zincir çekin ipliği tığa dolatın ve gözün içine batın ve diğer köşedeki gözün içine de batarak ilmekleri çekin.. Kol kısmını ayırmış oldunuz..
Örmeye devam edin diğer köşeye kadar delikler yaparak diğer köşedende diğer kolu ayırın ve o sırayıda bitirin..
Şimdi bedeb kısmını örelim buraya siz istediğiniz deseni koyabilirsiniz burada deliklerin içine 3 dolgu bir göz ve 3 dolgu şklinde bir örgü modeli ile devam etmişler..
Yani oluşturduğunuz her deliğin için 3 dolgu 2 zincir ve 3 dolgu şeklinde sıranın sonuna kadar örün..Örnekte sütün oluşturmuşlar eğer sizde isterseniz videodan yararlanarak zinvirlerin içinden geçme suretiyle sizde yapabilirsiniz.. Bu şekilde örerek istediğiniz boyutta bitirin..
Yakasına ve kol kenarlarına sık iğne yapmışlar siz kirpikte yapabilirsiniz.. Kolların olduğu yerden örerek kolda uygulayabilirsiniz aynı örgü ile size kalmış..
Delik yapmıştık oraya kurdele takıp süsleyebilirsiniz..
Kolay gelsin
Nihals~~

Aşağıdaki video sizlere elbiseyi nasıl öreceğiniz konusunda yardımcı olacaktır..

örgü elbise yakadan örgü elbise

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü