Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Yeni Başlayanlar için Tığla Dikdörtgen Battaniye Örelim

Yeni Başlayanlar için Tığla Dikdörtgen Battaniye Örelim

Yine yeni başlayanlar için kolayca örebilecekleri dikdörtgen olarak devam eden bir battaniye örneği ile sizlerleyim..
Tığ ile yapabileceğiniz bu örğüye delik dolgu çalışarak öreceksiniz.. Rengarenk olarak örebileceğiniz gibi düz renklerle çalışıp üzerini süsleyebilirsiniz..
Rengarenk yaparak evde kalan yünlerinizide değerlendireblirsiniz..
Malzemeler
Rengarenk yünler
Tığ
Makas
Yapılışı Tarifi
Uzunca bir zincir çekin delik dolgu yöntemi ile üzerini örün.
Zincrin üzerine öncelikle 3 dolgu yapın 3 zincir çekin deliği oluşturun yeniden 3 dolgu yaparak sırayı bitirin..
Diğer renge geçtiğinizde ya da diğer sırada aynı renkler devam ederseniz eğer köşedeki deliğe 3 dolgu 2 zincir 3 dolgu 2 zincir 3 dolgu 2 zincir 3 dolgu şeklinde çoğalttıktn sonra deliklerin üzerne dolgu dolguların üzerine delik yaparah sıranın sonuna glin sondaki deliği ilkteki delik gibi doldurduktan sonra geri dönmeden diğer tarafına doğru örün..
O sırayıda bitirdikten sonra diğer rengi örmek için köşedeki çoğalttığınız kısımdaki ilk deliğe 3 dolgu 2 zincir ve 3 dolgu olarak yaoın 2 zincirden sonra diğer deliğe 3 dolgu örün 2 zincirden sonra diğer deliğe geçip 3 dolgu 2 zincir 3 dolgu yapın 2 zincir çekip sıranın sonuna kadar yine 2 zincir 3 dolgu şeklinde devam edin.. diğer yanaıda aynı şekilde örün..
Bu örgü kendi etrafında örülerek devam eden bir örgüdür.. Bundan sonraki sıralar köşelerde çoğalarak devam eder ve istediğiniz büyüklükte örülür..

Örülüp bitirildikten sonra delikli kısımlarına püskül yapabilir, düz renk ördüysenizde üzerini mini çiçek motifleri ile süsleyebilirsiniz..

Nihals~~

Aşağıdaki resimler örgüyü nasıl örebileceğiniz konusunda size fikir verecektir..

1 delik dolgu çalışması 2 delik dolgu çalışması 3 delik dolgu çalışması 4 delik dolgu çalışması 5 delik dolgu çalışması OLYMPUS DIGITAL CAMERA dikdörtgen örtü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü