Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Örgü Çaydanlık Kılıfı Tarifi ve Resimleri

Örgü Çaydanlık Kılıfı Tarifi ve Resimleri
Bu çaydanlık kılıfı mutfakta gerçek bir dekorasyon olacak, mutfağı neşelendirmek masalarınıza renk katmak çaydanlıktaki çayın ısısını muhafaza etmek. Tabii ki akraba ve arkadaş için mükemmel bir hediye olabilir.
Bir başka yandan ise zorluk açısından küçük ayrıntılara sahip olması… Dolayısıyla, bu güzelliğe sahip olmak için zaman ve sabıra gereksiminiz olacaktır.
Ancak bu ayrıntılar evinizin havasını benzersiz kılacağından denemeye değer..
Malzemeler:
Temelleri ısıtıcılar için en uygun akrilik ipler, yarı yünlü veya orta kalınlıkta yün iplik kullanılmalıdır.

 Farklı renk ve kalınlıkta yünler;
 pencereler için siyah iplik;
 kapı kahverengi iplik;
 İnce iplik (pamuklu en uygun çiçek ve yaprakları için);
 Boncuk ve pullar süslemek için;
 teller ve gözleri için salyangoza iki boncuk;
 salyangozun vücudunu doldurmak için dolgu maddesi;
 bir asma kilit anahtar, su ısıtıcısı biçiminde metal kolye
 tığ
 Dikiş iğneleri;
 Büyük gözlü bir iğne
Nasıl Örülür..
Resimlerden yola çıkarak şapkayı örerek başlayın.. Büyücü şapkasına benzeyen bu şapkayı nervürlü bir şekilde ördükten sonra iğne ile üst kısmını kıvıralım ve resimlerden gibi şapkanın iç kısmında başka bir renk ile gövdeyi örmeye başlayın. Sık iğne olarak döneceğiniz yuvarlak sıraları sap ve çay dökülecek kısımları açık bırakarak devam edin.. yeterli boyuta geldiğinde resimlerdeki gibi zincirle birleştirerek sık iğne şeklinde etrafını örmeye devam edin.. Bu şekilde çaydanlığın üst kısmı bitti açık kalan yerleri sonradan tığla geçerek kapatın sap ve çay dökülen kısmını.. Son sıranın üzerine bir sıra kabartma bir örgü örebilirsiniz..
Şimdi sırası üzerine süslemeye geldi.. Öncelikle siyah ile iki yuvarlak şeklinde pencereleri örüp resimlerdeki gibi detaylandıralım..
Sonrasında yine resimlerden yola çıkarak kapıyı örüp kapıya bir kapı kolu yapıp kilidi içine örelim, menteşelerini işleyelim.. Pencereleri ve kapıyı dikip dış bir sıra örgü örelim kabartmalı olsunlar.. Sonrasında mantarları örelim ve onları da kapının yanına dikelim. Minik çiçek ve yapraklar örüp şekildeki gibi onları da dikelim. Yaratıcı olup yine resimlerden yola çıkarak boncuklar da dikebilirsiniz.. Salyangozu da örmek istiyorsanız onuda örüp içini elyafla doldurup dikebilir gözlerini ve antenlerini de yapabilirsiniz..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü