Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Kalp Desenli Atkı Yapılışı

Kalp Desenli Atkı
Tığ ile kolayca örebileceğimiz harika bir atkı kaşkol ve eşarp olarak örebileceğiniz daha öncede şapkasını gösterdiğimiz modelin şimdide kaşkolunu örelim dedik.. Bunun içinde kırmızı ve beyazı seçtik kalpler içinde kırmızıyı kullandık.. Çok kolay ve şık bir atkı yapabilirsiniz ve şapkasını da örerek kombinleyebilirsiniz..
Malzemeler..
Değişik renklerde 2 renk yün
Tığ
Yün iğnesi
Makas
Kalp Desenli Atkının Örülüşü
155 zincir çekerek bir çocuk atkısı için başlayabilirsiniz.. ( eğer büyük için yapacaksanız 210 zincir çekebilirsiniz)
Zincirin üzerini dolgu yaparak doldurun ipinizi tığa dolayıp 2 ya da 3 kerede çekebilirsiniz.. İpinizin kalınlığı ile ilgili olarak değişkenlik gösterebilir..
4 yada 5 sıra bu şekilde devam edin dolgu olarak örmeye dolgularınızı ister zincir diplerine isterseniz boşluğa batarak yapabilirsiniz..
5. sıranın bitiminde ise kırmızı ipinize geçin ( beyaz ipi kesmeyin devam edeceksiniz) resimlerde görüldüğü gibi 2 zincir çekin ve belirlediğiniz bir dolgunun boşluğuna aynı dibe batarak 4 dolgu yapın, 2 zincir çekin 5 dolgu ötesine 6 dolgunun boşluğuna yine aynı yere batarak 4 dolgu yapın ve sırayı bu şekilde bitirin..
Tekrar beyaz ipi alın Baş kısmına dolgular yapın tahmini 4 tane ama beyazın üzerini örer gibi alt sıradaki beyaz sırayı kullanın.. 2 zincir çekin çekn ve kalbin delikli kısmına batın, yine 2 zincir çekin ve kalp deseninin zincirli kısmına beyazın dibine batarak 2 dolgu yapın, sırayı bu şekilde örün bitirin..
Dolgu sıranız kadar daha dolgu örün..
Kenarlarına kırmızı ile sık iğne yapın ve isterseniz püskül takabilirsiniz..
Nihals
Aşağıdaki Resimler Size Modelin Örülebilmesi Konusunda Yardımcı Olacaktır..

kalp desenli atkı

1 kalp deseni örme

 

2 kalp desenini üst sırası

 

?????????????????????? kalp desenli örneğin işleyişi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü