Örgü Dantel ve El işleri Sitesi

Ahşap Tabure ile Çok Gözlü Eşya Dolabı Tasarımı

 Merhaba sevgili hanımlar, bu aralar yeni bir akımın adı sizlerin de ilgisini çekmiş olmalı, belki de şuan da bile duymuş olabilirsiniz. – Do it yourself – günümüzün yeni akımının adı, do it yourself – kendin yap anlamına gelmektedir. Evinizde bulunan eşyaları yeniden tasarlamanız ve amacından çok daha farklı bir eşya olarak kullanmak da denilebilir. İşte bu akım ile artık evinizin kendi dekorunu kendiniz yapabilirsiniz, hem de sadece size ait olacak yeni bir eşya. Yaratıcılığınızı kullanarak harikalar yaratmak ve kesinlikle bir terapi yerini de tutarak kendi tasarımınız sizin mutlu olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sadece, ev dekorasyonu değil, yeni takılar, hediye kutuları, oyuncaklar, süs eşyaları …. gibi bir çok farklı eşya tasarlamanız mümkün. Sizlere bu akım ile tasarlanmış bir çok farklı eşyayı tanıtacağız ve eminim ki sizlerde bu örneklerden yola çıkarak kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

kullanmadığınız tabureden eşya dolabı yapımı

  İlk DIY projesi olarak eviniz de kullanmadığınız bir tabure ile işe başlayacağız. Bizim taburemiz beyaz renkli ancak siz istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Unutmayın bu sizin projeniz.

MALZEMELER

– 1 adet kullanılmayan tabure

– İstediğiniz renge boyamak için ahşap boyası
– İstediğiniz renkte kumaşlar
– Kumaşlardan çantalar yapmak için yardımcı olacak bir makas, iğne ve kumaşınızın rengini uygun iplik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahşap Tabure ile Çok Gözlü Eşya Dolabının Yapılışı

Tabureyi boyadıktan sonra kuruması için bırakın.
Bu sırada kumaş ile istediğiniz büyüklükte ve sayıda kumaş torbalar dikin.
Kumaş torbaların iki kulağından tabureye torbaları bağlamak için 1 cm genişliğinde ve 10-15 cm boyunda kulaklar hazırlayarak kumaş torbalarına dikin.
Kuruyan taburenin üzerine bez torbalarınızı bağlayın.

İşte hepsi bu kadar, isterseniz banyonuzda, isterseniz bebeğinizin kirli dolabı olarak, isterseniz bebeğinizin eşya dolabı olarak ya da okul çağındaki çocuğunuzun kırtasiye dolabı olarak da tasarlayabilirsiniz. Yeni bir DIY akımı projesinde görüşmek üzere. Bol tasarımlar dilerim. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadınca
kadın
kadın kadın yemek tarifleri örgü